Výlet lodí okolo ostrova Sal

Z paluby lodi si užijete krásné výhledy na moře i ostrov Sal a zavítáte do míst, která byste jinak neměli šanci navštívit. Jednotlivé úseky plavby vám zpestří možnost vodních sportů, např. šnorchlování či jízda „na banánu“. O přestávkách zavítáte na pevninu a podíváte se na slavnou podvodní jeskyni Blue Eye, která vás ohromí překrásně sytě modrým zabarvením, a vykoupete se v teplých solných lázních. S trochou štěstí budeme společně pozorovat delfíny (a pokud toho štěstí bude hodně, tak i velryby), zavítáme do žraločí zátoky a na návětrné straně ostrova budou v sedmém nebi fandové windsurfingu a kitesurfingu.
 

Program výletu

Během jednoho dne vám ukážeme všechny krásy Salu a místa, na která se po zbytek pobytu budete chtít vracet.
 

  • 9.00 – vítejte na palubě. Vyplujeme z přístavu Santa Maria. Během této první etapy vám zapůjčíme neopreny, brýle a šnorchly. V těchto vodách jsou často ke spatření krásné ryby a karety obrovské. V letní sezóně můžete nasednout na banán tažený lodí a trochu se namočit.
  • 11.00 – příjezd do Palmeiry. Čas projít se po souši a dát si oběd. Odvezeme vás k místu Buracona, poblíž kterého je překrásná podvodní jeskyně s příznačným názvem Blue Eye.
  • 13.00 – vyplouváme na sever. Bude tam trochu foukat a hlavně v zimním období to bude výlet pro milovníky adrenalinu – fotogenické útesy nás ale před nejhorším větrem ochrání. Odměnou by mohlo být při troše štěstí pozorování delfínů.
  • 14.30 – pauza v Pedro de Lume. Pedro de Lume byl vůbec první přístav na ostrově Sal. Většinu návštěvníků však spíše zaujme místo s názvem Salinas – solné lázně s teplou vodou. Budeme mít dost času se v nich vykoupat.
  • 16.00 – návrat do Santa Marie. Doplujeme do žraločí zátoky a obeplujeme pohoří Serra Negra, kam se jinak nedostanete. Proplujeme také okolo Kite Beach – ráje kitesurfařů.
  • 17.30 – kotvíme. Vrátíme se tak akorát, abyste před večeří zvládli šlofíka a sprchu.


Kontaktujte nás a zajistěte si své místo na palubě.


IMG_1069
IMG_1100
IMG_1116
IMG_1124Napište nám!


Vyplňte, prosím, všechny kolonky.